Menu Zavřeno

Moře – projekt v ŠD

Projekt připravila paní L. Nováková.

Program: seznámení dětí s mapou světa; vymýšlení a nákres vlastní Země; jejího názvu, moře a jejího okolí, života; přímořské státy; počasí na moři, příliv, odliv; vodní živočichové; vodní rostliny; ekologie, její důležitost a vliv; vraky v mořích; plavidla na mořích i pod hladinou; prohlížení knih; co jíme z moře, naše oblíbená jídla; vlastní zážitky, zkušenosti od moře; vodní puzzle; pohádka o moři.

Naše některé vymyšlené Země jsou …. a mají…… např.   :o)

Ohnivé Česko s vlastním mořem Hasičáci.

Žábov má Žabovníkové moře a vodopády.

Budka s řekou Tkaničkou.

Pejskov s prezidentem Maxipsem Fíkem.

ZOO Tropolis s Modrovousovým mořem, a každý tu rozumí zvířecí řeči.

Sladké Babovřesky s Čoko mořem, první Dámou Karamelkou, v lese žijí gumoví medvídci a peřiny tu mají z cukrové vaty.

Snílkova Země, není na mapě vidět, králem je opičák Hop, který houpe děti v síti zavěsené na palmách, jako vanu používají oceán s duhovými rybkami, děti si zde hrají třeba na měsíci, vozí se na hvězdách a kometách, dobrůtky jim připravují bonboňáčci, upovídaní papoušci.

Projekt Moře se všem moc líbil a už teď se těšíme na další objevování a zkoumání.

Angelika Kašíková

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána