Menu Zavřeno

Podmořský svět v MŠ s externím pracovníkem

Ve čtvrtek navštívila naší třídu Soviček ,,teta Lenka” – externí pracovník z projektu ,, Zlepšujeme se” a připravila si pro naše největší ,,projektový den” na téma ,,Moře.” Zábavnou a hravou formou děti seznámila s naší planetou. Zaměřila se na kontinenty, hlavní oceány, moře a další vodní plochy na naší planetě. Děti se podívaly na dno moře, byly seznámeny s mořskými živočichy, rostlinami. Podívali jsme se i nad hladinu moře, už víme co pluje na moři, jaké počasí se může vyskytnout a co způsobit. Lenka dětem ukázala a povyprávěla o prvních plavebních prostředcích a nezapomněla se zmínit o lodi Titanic. Povídali jsme si o tom, jak lidé znečišťují moře, jaké důsledky to má.  Ukázali jsme si jak třídit odpad a zabránili tak znečištění moře, ale i celé planety. 

Děti si zahrály na plavce, potápěče a kdo se nechtěl naučit plavecké styly na souši…mohl si prohlížet velkou škálu knih o moři nebo skládat puzzle s touto tématikou.  Největší zábavou bylo kreslení. Děti ve skupinách malovaly podmořský svět, ostrovy v moři a jiné poznatky z celého dopoledne. Před obědem jsme se ještě podívali na animovanou pohádku ,, Příběh žraloka.”  Rádi bychom poděkovali za pěkné a naučné dopoledne a budeme se těšit na příště. Další návštěva naší ,,tety Lenky” se uskuteční příští čtvrtek a půjde se podívat do třídy Krtečků. 

Monika Zlá

Není vybrán žádný galerie nebo galerie byla smazána