Během adventního období jsou tradičně v plánu dva futsalové turnaje. Do Mikulášského turnaje se dnes zapojila 3 družstva. Ta spolu odehrála tříkolově každý s každým 9 zápasů. Po dvou odehraných kolech se zdálo být vše jasné. Suverénním týmem byl tým v bílém, tedy Andělé (Honza Rác, Péťa Bílý, Honza Svítek, Matěj Matyáš). Třetí kolo je ale zastihlo v nepohodě a obě svá utkání prohráli. Tím došlo k napínavé zápletce. Předstihli nebo nepředstihli je Mikulášové (Roman Rostaš, Martin Zimerman, Tomáš Mimovič, Pepa Polan, Víťa Hegenbart)? Obě družstva se poskládala na 12 bodech. O celkovém prvenství Andělů nakonec rozhodlo pomocné kritérium v podobě lepších vzájemných zápasů. Třetí příčka zbyla na Ćerty (Dan Kolář, Radek Šimon, Tadeáš Vlasák, David Zajden, Marcel Mareš), kteří získali své jediné 3 body v posledním zápase. Takže ani oni nekončili příliš smutní. Vždy je dobré vyhrát poslední zápas 🙂 

Nejlepším brankářem byl Anděl Péťa Bílý, který chvílemi dokázal předvádět výborné zákroky. Mezi střelci se na 5 brankách potkala dvojice Tomáš Mimovič a Honza Svítek. O celkovém vítězství druhého jmenovaného rozhodlo opět pomocné kritérium. Jeho družstvo skončilo v turnaji lépe. 

Mgr. Václav Kotrc