Dnes odpoledne se mohl kdokoliv, kdo měl zájem zúčastnit Rodinného herního odpoledne. Na jaký program se mohli účastníci těšit? V jazykové učebně za účasti paní učitelky Králové a jejího syna Ríši na ně čekala obsáhlá a velice zajímavá sbírka Rubikových kostek. A protože Ríša kostky nejen sbírá, ale především je velice dobrý v jejich skládání, mohli si všichni zájemci kostky zkusit skládat sami, případně si nechat poradit s tím, jak na to. Druhou třídu obsadil pan učitel Kotrc s vybranými programovatelnými robotickými pomůckami. Ty jsou běžnou součástí výuky informatiky na naší škole. K vyzkoušení byla práce se stavebnicí LEGO WeDo 2.0. Účastníci dostali základní informace a poté už byli ponecháni své vlastní představivosti a šikovnosti. A je na místě jim zde složit velkou poklonu, protože se s úkolem popasovali opravdu skvěle! Nakonec všichni i bezpečně zvládli výrobkům vdechnout život pomocí aplikace v připravených tabletech. Vyzkoušet bylo také možné robota Mio. S jeho pomocí si děti osvojují úplné základy programování. O kousek složitější bývá práce s dalším programovatelným robotem Ozobotem. Ten funguje na principu načítání barevných kódů pomocí světelných senzorů. 

Všem, kdo se akce zúčastnili moc děkuji za příjemně strávené odpoledne, které i díky skvělé atmosféře velmi rychle uteklo. 

Mgr. Václav Kotrc, Mgr. Pavla Králová