Družstvo starších žáků se zúčastnilo turnaje v Minikopané. Pro nepřízeň počasí byl turnaj přesunut z plánovaného hřiště s umělým povrchem do podbořanské Sportovní haly. Kromě domácích škol (ZŠ Podbořany, Husova 276 a ZŠ TGM Podbořany) se zapojily také školy z Krásného Dvora a Lubence. Družstva se nejprve utkala v rámci skupinových zápasů každý s každým. Naše družstvo (ve složení Daniel Kolář, Jan Rác, Jiří Mülling, Matěj Matyáš, Petr Bílý, Jan Svítek, Roman Rostaš, Pavel Bartuška a Tomáš Mimovič) začalo výhrou nad Masarykovou ZŠ Lubenec v poměru 5:0 (3x Rostaš, Bartuška, Mimovič). Druhý zápas proti ZŠ TGM Podbořany znamenal druhou turnajovou výhru. Střelecky opět exceloval Roman Rostaš, který i ve druhém utkání zapsal hattrick (tedy 3 branky v utkání). Poslední zápas ve skupině proti ZŠ Podbořany, Husova 276 znamenal přímý souboj o první místo po skupinové části. Soupeř byl v utkání jednoznačně lepší a přišla bohužel zasloužená prohra. Do semifinále jsme tedy šli z 2. místa a naším soupeřem byla Masaryková ZŠ Lubenec (v tabulce skončila na 3. místě). Po prohře v úvodním zápase se lubenečtí se zápasem popasovali lépe a utkání i přes naše vyložené šance dovedli až do penaltového rozstřelu. V něm jedinou penaltu proměnil náš Roman Rostaš, v brance Daniel Kolář naopak žádnou nepustil a mohli jsme slavit postup do finále. V něm na nás čekal náš jediný turnajový přemožitel, tedy ZŠ Podbořany, Husova 276. Velkou část utkání jsme byli finálovému soupeři zdatnými konkurentem. Bohužel fotbal se nehraje na estetický dojem, ale na efektivní výkon. V proměňování branek dnes byli hráči „Husovky“ lepší a na nás zůstala pomyslná stříbrná medaile.
Všem hráčům děkuju nejen za předvedené výkony a pozitivní přístup, ale také za celkovou vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Václav Kotrc