Źáci 9. ročníku navštívili v rámci exkurze automobilový závod Nemak Podbořany. Tedy společnost, která se chystá významně prosadit na trhu výroby bateriových schránek pro elektromobily značky Mercedes-Benz. Během exkurze nahlédli pod pokličku nově vznikajícího výrobního závodu. Nejprve se dozvěděli základní informace o nadnárodní společnosti Nemak, poté o struktuře Nemak Podbořany. V samotném provozu viděli, jak celý výrobek vzniká a měli také možnost praktického vyzkoušení některých výrobních postupů. 
Věřím, že exkurze žáky obohatila nejen o věcné dary, které dostali, ale také o poznání a zážitky, které mohou v budoucím životě zhodnotit. 
Za příjemně strávené dopoledne se sluší poděkovat nejen paní Setvákové a panu Dvořákovi, ale také všem pracovníkům společnosti Nemak, kteří se nám věnovali. 

Mgr. Václav Kotrc