Čtvrtý integrovaný blok zahrnuje období Adventu. Nastává období, které je jako stvořené plně rozvíjet citové vztahy k rodině, k přátelům a celému okolí. Nastává těšení na Mikuláše, čerta a anděla, těšení se na příchod vánočních svátků s tím spojených tradic a svátků.

Děti při společné přípravě oslavy vánoc získají současně i poznatky o okolním světě (tradice jiných národů), o zimním počasí, o časových pojmech (adventní kalendář). Všechny činnosti budou motivačně sjednoceny a povedou k aktivnímu zapojení dětí do výzdoby třídy, pečení cukroví, zhotovování přáníček, zpívání koled, přípravy zimní besídky, spojenou s Mikulášskou nadílkou pro děti, ke společnému radostnému prožívání vánočního času.