Žáci 8. a 9. ročníku se zúčastnili celostátní vědomostní soutěže v oblasti IT. Do nominačního kola se zapojilo 4963 žáků ze 127 škol. Nejlepších 50 postoupilo do finálového kola, které proběhne v Praze v budově pořádající Soukromé střední školy výpočetní techniky. Nejlepším řešitelem z naší školy byl žák 9. ročníku Adam Hodr, který skončil na velmi slušném 149. místě z celé ČR. Gratulujeme!
Cílem soutěže je prohloubit zájem žáků o studium informačních technologií a zároveň formovat jejich logické myšlení. První část soutěžních úloh je zaměřena na oblast základních vědomostí o informačních technologiích (internetu, hardwaru, softwaru, operačních systémech, komunikaci prostřednictvím ICT a programování). Druhá část soutěžních úloh je věnována matematickému a logickému myšlení.

Mgr. Václav Kotrc