I v letošním školním roce, nás bude v mateřské škole, navštěvovat extérní pracovník Lenka Nováková. Paní Nováková, vyhověla mému přání a přizpůsobila program našim požadavkům. Téma ve školce máme povolání a tak jsme poprosili, jestli bychom nemohli pracovat se dřevem a podívat se do dílen v ZŠ.
Paní Nováková, děti seznámila s povoláním Truhlář, Tesař a Dřevorubec. Vyprávěla nám příběh malého semínka, ze kterého se nakonec stal stůl. Povídali jsme si o stromech nebo dětem ukázala, jak se dřevo zpracovává na pile. Největší překvapení a zábava pro děti, byla práce se dřevem. Moc děkujeme našemu panu školníkovi, který dětem předem nařezal destičky. Děti si je v dílnách ohoblovaly, učily se zatloukat hřebíčky a co jsme vyrobili? Krásný dáreček k Valentýnu, snad doma potěšil. Děti, byly moc šikovné a vše jsme zvládli bez úrazu. Ještě jednou moc děkujeme a budeme se těšit na další setkání.

Monika Zlá, DiS