Obrovský sportovní úspěch zažil žák naší školy Philip Strunz. O další informace se rádi podělíme v následující zprávě. Gratulujeme a do budoucna přejeme další úspěchy!

Hokejový klub SK Kadaň zamířil s dvěma týmy (ročníky 2011 a 2012) na největší evropský mezinárodní turnaj mládeže The « Trophée Bauer des Petits Champions », v roce 2022 se jednalo již o 30.ročník tohoto turnaje, kterým si prošly i hokejový profesionálové jako bratři Kašové, Aneta Lédlová, ale také Richard Pánik, Vladimir Korolkov, Juraj Majdan nebo Jiří Kulich. Turnaj se konal ve 3 francouzských městech Gap, Briancon a Orcieres. . Poslední zmíněné město hostilo kategorii U11 (děti do 11let), kde byly přihlášeny i týmy SK Kadaň Black a White. V kategorii U11 se zúčastnilo celkem 32 týmů ve 4 skupinách. Ve 3 dnech sehrál každý tým 7 zápasů ve své skupině a pak 3 zápasy o umístění.

SK Kadaň Black postoupila z 2.místa ve skupině do čtvrtfinále, kde narazila na vítěze Lausanne Blanc Švýcarsko. Po vítězství až v nájezdech 6:5 je čekalo semifinále s Les Dogs Cholet Francie. Zde si zajistili jasnou výhrou 7:1 postup do finále, kde se utkali s týmem HC Yverdon 1 Švýcarsko, s kterým prohráli ve skupině 4:6.
Finále se hrálo 3x 10minut a za výborné atmosféry, kterou vytvořili jak fanoušci obou týmů, tak i ostatní účastníci turnaje, se bylo opravdu na co koukat. Setkali se dva nejlepší týmy turnaje a tomu odpovídalo i skóre. SK Kadaň Black měla vždy o 1 gól na vrch, ale soupeř vždy dotáhl, a tak za stavu 5:5 se blížil konec 3.třetiny. Do předposledního střídání byl poslán Philip Strunz se svými spoluhráči a podařilo se mu skórovat z poza branky.
Stav 6:5 se podařilo ubránit až do konce a tak se SK Kadaň Black stala vítězem tohoto náročného turnaje a po 13 letech se znovu objeví jméno SK Kadaň na velkém poháru včetně jmen celého týmu.
Pro všechny zúčastněné to byla velká zkušenost. Hrálo se výšce 1850m n.m., zápasy končily i ve 22hod, všude se přemísťovalo pěšky, takže za den člověk nachodil i 15000kroků a poslední zápasy se hrály v rychlém tempu.
Philip Strunz žije v Nepomyšli a navštěvuje základní školu v Krásném Dvoře. Spolu s dalšími spolužáky s ostatních ročníků ze školy trénuje v Kadani za klub SK Kadaň od svých 4 let. Ve finále přidal ještě 1 gól z nájezdu stylem „ala Peter Forsberg“. Společně se svými spoluhráči z týmu SK Kadaň Black dosáhli krásného vítězství na konci hokejové sezóny, kterým reprezentovali český hokej v zahraničí.

Nezbývá než blahopřát k mezinárodnímu úspěchu a popřát SK Kadaň další sezonu minimálně tak úspěšnou jako byla ta 2021/2022.