Poslední tečkou za letošním futsalovým kroužkem byl Závěrečný turnaj. Týmy se mezi sebou střetly nejprve každý s každým ve skupině. Třetí a čtvrtý tým tabulky si poté zahrál o konečné 3. místo, první a druhý finále. Tabulkou bez ztráty bodu i obdrženého gólu proplul jako nůž máslem Bílý tým. V každém zápase ve skupině dokázal skórovat Martin Zimerman. Ještě aby to nešlo, když spoluhráčem byl Pavel „Messi kdesi“ Bartuška a Jirka „kněžický Maradona“ Mülling. Vše jim v brance jistil Honza Rác. Jedinou prohru si připsalo Černé družstvo (Zajden David, Vlasák Tadeáš, Mimovič Tomáš a Šimon Radek). Výsledkově se představení ve skupině příliš nepovedlo Oranžovým (Polan Josef, Matyáš Matěj, Bílý Petr, Pivovar Roman) a Zeleným (Šmirous Viktor, Faraj Adam, Kolář Daniel, Svítek Jan). Oba týmy získaly pouhý jeden bod za vzájemnou remízu a nedokázaly vstřelit žádnou branku. Proto na sebe narazily v utkání o pomyslný bronz. I v tomto zápase se jednalo spíše o lahůdku pro milovníky defenzivního fotbalu. Střeleckou bídu dokázal rozseknout svou brankou až Daniel Kolář, 3. místo tedy obsadilo družstvo Zelených. Do finále nastupovali jako mírní favorité hráči v bílých rozlišovácích. Na papírové předpoklady se však nehraje. Tomáš Mimovič dokázal šikovně využít nedůraz v obraně Bílých a poslal svůj tým do vedení. Když se mu podařilo rozklíženému soupeři vstřelit i druhou branku, bylo o vítězi téměř rozhodnuto. Do konce utkání se už nic nestalo a lehce překvapivým vítězem se stal Černý tým. 
Nejlepším brankářem se stal Radek Šimon, který svému týmu pomohl především ve finále. Jeho spoluhráč Tomáš Mimovič se stal i díky dvěma finálovým brankám nejlepším střelcem. Měl sice stejně jako branek jako Martin Zimerman, ale v jeho prospěch rozhodlo pomocné kritérium. V případě rovnosti branek diplom patří střelci z výše umístěného družstva. 

Mgr. Václav Kotrc