V měsíci říjnu se 6. třída zapojila poprvé tento školní rok do úkolu z Recyklohraní (školní program na podporu rozvoje environmentálního vnímání dětí). Úkol nesl název Vzkaz v lahvi a týkal se tématu zacházení s plastovými obaly.

Nejdříve jsme si řekli základní informace o plastech, o třídění a o zacházení s plasty. Poté jsme se podívali na krátké video týkající se tématu a zkusili jsme si vložit do odpadkového koše stejný počet sešlápnutých a nesešlápnutých plastových lahví, abychom se přesvědčili, že sešlápnutých se vejde do koše o dost víc. K tomu jsme si také provedli pár jednoduchých výpočtů.

A proč ,,Vzkaz v lahvi“? Každý žák si ozdobil svou PET lahev, do které vložil svůj vzkaz pro budoucí generace v podobě komiksu. Komiks má za úkol poučit budoucí generace o tom, jak zacházet s plasty, aby jimi svět nebyl zahlcen.

Mgr. Petra Koucká