Začátkem února začíná nejen druhé pololetí, ale také tradičně přichází na řadu u nás ve škole Valentýnský turnaj ve futsale. Letošního ročníku se zúčastnila čtveřice družstev. A když turnaj Valentýnský, tak nepřekvapí, že se do něj zapojila družstva Zlatíček (Roman Rostaš, Honza Svítek, Péťa Bilý, Pepa Polan), Pusinek (Jirka Mülling, Martin Zimerman, Matěj Matyáš, Marcel Mareš), Miláčků (Honza Rác, Tadeáš Vlasák, Kuba Martiček, Viktor Šmirous, Víťa Hegenbart) a Srdíček (Adam Faraj, Tomáš Mimovič, Vilda Dorn, Radek Šimon, Vašek Mrkvička). Týmy se utkaly ve skupině každý s každým a od začátku se jako největší favorit ukazovala družstvo Zlatíček, které nakonec celý turnaj vyhrálo bez ztráty bodu. Tým nejvíce táhla především produktivní dvojice ve složení Roman Rostaš (4 branky) a Honza Svítek (3 branky). První jmenovaný se nakonec také stal nejlepším střelcem celého turnaje. Zajímavostí také je, že v případě této dvojice mluvíme o aktuálně dvou nejproduktivnějších střelcích letošního školního roku. Druhé místo obsadil tým Pusinek, kterému k zisku 4 bodů stačilo vstřelit pouhé dvě branky (výhra 1:0 a remíza 1:1). Jejich jediná prohra 0:3 se Zlatíčky byla zároveň nejvyšší prohrou (nebo výhrou, jak chcete) během turnaje. Z tohoto týmu byl zvolen Marcel Mareš jako nejlepší brankář turnaje. I když je fér zmínit, že i Vilda Dorn se postupně vychytal do dobré formy. O třetím místě Miláčků na úkor Srdíček rozhodl vzájemný zápas, který v poměru 2:1 lépe zvládl právě prvně napsaný tým.
Nakonec však stejně platilo, že cesta je cíl. Takže si kluci užili samotný turnaj a konečné vyhlašování spojené s předáním diplomů a sladkých odměn bylo spíše pomyslným bonbónkem. 

Mgr. Václav Kotrc