Ve středu 22.března byl SVĚTOVÝ DEN VODY.
Děti si důležitost vody připomněly dnes.
Děti dostaly malý úkol přijít v tento den oblečeni v modré barvě, kterou má většina z nás spojenou s vodou. Již od příchodu mohly děti kreslit vodu, a to na tabuli déšť nebo na zemi vykreslovat kapky. Na YouTube jsme sledovali ,,jak putovala kapička vody od pramínku do moře“ a ,,jak se kapička vody dostane do vodovodního kohoutku. “ Zahráli jsme si hru ,, na déšť“, a napodobovali různou sílu deště. Zazpívali jsme si k tomu písničku ,, Dešťové kapičky“. Pomocí padáku jsme znázornili koloběh vody. Dále se děti seznámily, kde všude potřebujeme vodu a tu poznávaly na obrázcích. Při této činnosti zjistily, že je voda pro člověka velmi důležitá. Nejvíce ale děti bavily hry s opravdovou vodou. Foukaly brčky do vody a dělaly bubliny. Chytaly gumičky, lovili jsme balónky, přelévali vodu, zkoušeli co popluje aj. Vyrobili jsme si čelenky nebo z míčků kapičky vody. Děti si tento den moc užily.

Bc.Monika Bartušková, DiS