Družstva druhostupňových chlapců se dnes zúčastnila oblastního kola ve florbale, které se konalo ve sportovní hale v Podbořanech. Mladší tým (v oranžovém nastoupil Philip Strunz, Matěj Keprt, David Kováč, Martin Lopata, Marek Vlasák, Míra Olah, Marcel Mareš a Vojta Matyáš) odstartoval svou cestu skupinou bezbrankovou remízou s pozdějším vítězem TGM Podbořany. Následovala remíza 1:1 s druhou podbořanskou základní školou, ZŠ Podbořany, Husova 276. Třetí zápas ve skupině nás poprvé pasoval do role mírného favorita. Lubenec byl tabulkově až za námi. Kluci zápas zvládli na výbornou. Výhra 4:1 znamenala, že poslední zápas turnaje mezi námi a Gymnáziem Podbořany rozhodne o medailových pozicích. Nám k prvnímu místu stačilo vyhrát, soupeř nás musel porazit o 3 branky. Dramatický zápas strhl celou halu, která nakonec mírně více fandila našemu družstvu. Gymnázium se ujalo vedení, aby posléze naše družstvo vyrovnalo. Nic pro slabší povahy. Gymnázium prakticky z rozehry otočilo zápas na svou stranu. Zároveň využilo toho, že naši kluci byli chvilku z vývoje opaření a vstřelilo svou třetí branku. Kluci však nesložili zbraně a ještě se dokázalo do zápasu snížující brankou vrátit. Těsná prohra 3:2 nakonec znamenala konečně 3. misto.

Starší družstvo (v oranžovém si zahrál Tomáš Mimovič, Damir Abdrakhmanov, David Zajden, Petr Bílý, Pavel Bartuška, Dan Kolář, Jiřka Mülling, Honzové Rác a Svítek, Martin Zimerman) nejprve odehrálo 2 zápasy ve skupině. Vítěz skupiny postoupil rovnou do semifinále, týmy na 2. a 3. místě musely do čtvrtfinále. Do turnaje naši vstoupili svižně a ZŠ TGM Podbořany v podstatě nepustili za polovinu. Tlak do branky obrovský, bohužel však bezzubý. Na úvod tedy bezbranková remíza. V druhém utkání čekalo družstvo ZŠ Lubenec. Po těsné jednogólové prohře bylo jasné, že nás ošidné čtvrtfinále nemine. V něm nás čekal 3. tým druhé skupiny – Gymnázium Podbořany. Snová první polovina přinesla našim barvám vedení 4:1. Bohužel druhou půlku kluci nezvládli a po prohře 4:5 nás čekal pouze zápas o konečné 5. místo. V něm jsme znovu nastoupili proti našemu úvodnímu soupeři – ZŠ TGM Podbořany. Tentokrát jsme soupeři nasázeli 7 branek a z našeho posledního zápasu v turnaji jsme tedy odešli vítězně. . .

Všem chlapcům děkuji za skvělou reprezentaci školy a gratuluji k dosaženým výkonům. 

Mgr. Václav Kotrc