I v letošním školním roce žáci naší školy zúčastnili T-Mobile Olympijského běhu. Závod, ve kterém platí jednoduché heslo: různí běžci, různá místa, olympijská myšlenka. Závod, který se běhá na počest Olympijského dne (23. červen). Závod, který v ČR slavíme během (ve světě se slaví různě – třeba šermem, ale také tancem). Závod, do kterého se celosvětově zapojí 5,5 miliónů závodníků ve 150 státech. 
Dnešní dopoledne jsme tedy strávili v parku, kde každá třída běžela trasu. Minimum 0,5 km jsme si statečně zvedli (a zvládli:-) na 1 km. Každý účastník obdržel od partnerů závodu drobnou odměnu – medaili, diplom a RAW tyčinku. Navíc jsme ocenili také první 3 místa v každé kategorii. V kategoriích děti běhali v rámci svých tříd. Takže nás dnes čekalo 9 malých závodů. O výsledky nešlo. Důležité bylo, že jsme byli venku, sportovali a zároveň se navzájem podporovali, přáli si, fandili. Ale při závodech jsme si nic (v rámci fair play) nedarovali :-). 

Pořadí na stupních vítězů v jednotlivých třídách:
1. ročník: 1. Ester Sturmová, 2. Štěpánka Vernerová, 3. Bára Hindrová
2. ročník: 1. Štěpán Mareš, 2. Richard Lippmann, 3. Adriana Járová
3. ročník: 1. David Sturm, 2. Ondřej Sýkora, 3. Kateřina Kotrcová
4. ročník: 1. Tereza Burdová, 2. Ema Zimermanová, 3. Liliana Járová + Dorothea Procházková
5. ročník: 1. David Kejda, 2. Marcel Burda, 3. Benjamin Procházka
6. ročník: 1. Marek Vlasák, 2. Dominik Švestka, 3. Matěj Souček
7. ročník: 1. Marcel Mareš, 2. Vít Hegenbart, 3. Šarlota Janegová + Vendula Vojtěchová
8. ročník: 1. Tadeáš Vlasák, 2. Josef Polan, 3. Jiljí Kejda
9. ročník: 1. Martin Zimerman, 2. Daniel Kolář, 3. Jan Rác

Gratulace a poděkování však patří úplně všem!

Mgr. Václav Kotrc