V pátek 29. dubna se celý druhý stupeň zúčastnil Čarodějnického dne. Začali jsme programem ve škole, kde jsme si povídali o historii a zvycích tohoto kouzelného a tajemného dne. Každá třída si také vyrobila svou čarodějnici a někteří si dokončili své kostýmy.

Když jsme všichni byli připravení, přesunuli jsme se v čarodějnickém reji na náves, kde nás čekalo spoustu aktivit. Na svačinu jsme si opekli buřty, byla vybrána nejpovedenější čarodějnice a také vyhlášeny nejlepší kostýmy. Proběhlo několik soutěží (samozřejmě čarodějnických a hrůzostrašných 😊 ), například „let na koštěti“ nebo „hod koštětem do dálky“. Nakonec jsme všechny čarodějnice upálili na hranici a s nimi všechno zlé, co by nás mohlo tížit. Přesně tak, jak to naši předkové dělávali staletí zpět.

Velké poděkování patří obci Krásný Dvůr a paní starostce Lee Jandové za připravené zázemí a zapůjčení stolů a lavic.

Projektový den jsme zakončili fotbalovým turnajem s týmy Zmijozel, Brumbálové nebo Košťata 😊

Už teď se těšíme na příští rok!

Mgr. Šárka Plevková