Žáci 2. ročníku se zapojili do mezinárodního projektu s názvem Evropský týden programování. Oč běží? Slovy autorů: „Evropský týden programování je iniciativa, jejímž cílem je zábavným a aktivním způsobem přiblížit programování a digitální gramotnost každému člověku.“

Pro seznámení se základy programování jsme dětem vybrali programovatelného robota Mio. Ten se programuje pomocí tlačítek na zádech. Druhou pomůckou jim byl chytrý robot Ozobot, verze Evo. Ten pracuje na principu snímání barevných kódů. Podle správně seskládaných kódů, které mu připravili děti pomocí kódovací tabulky, poté vykonával činnosti. Bylo skvělé vidět, že děti sami přišly na to, že základy programování nejsou žádná věda a dokázaly propojit dosavadní znalosti z matematiky (krokování pomocí šipek). 

I když týden programování končí 23. října, my jedeme dál:-). Brzy si akci s dětmi zopakujeme a rozšíříme si jí o programovatelné stavebnice Lego WeDo 2.0. S těmi standardně v hodinách informatiky pracují žáci 4. ročníku. 

Mgr. Simona Klánová, Mgr. Václav Kotrc