Dnes jsme se sešli na první hodině Školy na zkoušku. Společně jsme si prošli školu a navštívili jsme také školní družinu. Ve třídě jsme si s dětmi vyprávěli o škole,jak to v ní chodí, sbalili jsme společně tašku do školy a pracovali s interaktivní tabulí a pracovními listy. Úkolem dětí bylo se představit, říci o sobě pár vět. Poté děti vyprávěly o své rodině, svých oblíbených činnostech, barvách…, na což jsme navázali pracovními listy s obrázky postav, děti vyhledávaly podle zadaných kritérií postavy, zopakovaly si barvy a pojmy jako první, poslední, uprostřed, vedle, vlevo, vpravo, hned za… Společně jsme také nacvičovali správný úchop psacího náčiní a grafomotoriku. Hodina se nám moc povedla a děti byly moc šikovné. Jen jich bohužel hodně chybělo,tak snad se na další hodině sejdeme už všichni.

Mgr. Klára Štůlová