Poslední přednáška v končícím školním roce 22/23 patřila oblíbenému cestovateli, spisovateli a dobrodruhovi Tomáši Kubešovi. Tentokrát se s ním žáci 4. – 9. ročníku podívali do Střední Afriky. Hlavním cílem společného putování byla výprava za Pygmeji. A co nás v jednom z posledních rájů přírody, kde na turisty téměř nenarazíte, čekalo? Sám autor napoví: „Panenské pralesy, divoká příroda, každodenní úplatky, prvosjezd řeky Sanghy na gumovém člunu, cesty pralesy, hledání posledních Pygmejů, kteří dosud žijí tradičním způsobem života a také hledání odpovědí o stavu naší civilizace:“

Přednáška, kterou si pro nás pan Kubeš připravil patří mezi jeho nejžádanější a dosud jí shlédlo více než 30 000 diváků!

Promo video si můžete prohlédnout zde.

Mgr. Václav Kotrc