RECYKLO HRANÍ aneb UKLIĎME SI SVĚT

Téma: Po stopách Plýtváka šatního

V minulým týdnu jsme se v rámci projektu Recyklo hraní věnovali plýtvání oblečení. Povídali jsme si o tom, jak se oblečení vyrábí. Malé děti se podívaly na pohádku ,,Krtek a kalhoty.“
Pomocí maňásků, jsme si zahráli pohádku od Josefa Čapka ,, Jak si pejsek roztrhl kalhoty.“ Všechny děti, už bezpečně ví, že poškozené a potrhané věci se nevyhazují, ale můžeme je opravit. Celé dopoledne jsme si povídali o oblečení a na závěr si vybarvili a vystřihli tematickou omalovánku.
U Soviček si také povídali o recyklaci oblečení. Hledali obrázky, koukali na pohádky. Společně si vyrobili ze starého oblečení módní doplňky. Slušivé šátky, nákrčníky, náramky, potítka. Ze starších triček polštářky a na tělocvik nové lano. V rámci Recyklo Hraní dne 11.10.2023 organizujeme 1. SWAP – Burzu oblečení. Více informací ve videu na Facebook nebo plakátku. 🙂
Bc. Monika Bartušková, DiS.