Poslední zářiové pondělí se na naší škole neslo v duchu ekologie. Zapojila se celá škola včetně předškoláčků, vyrábělo se, diskutovalo a i uklízelo. Hlavním tématem bylo oblečení. Kde se vlastně bere, kde a z čeho se vyrábí a jak se dostane až k nám na pulty obchodů? Řešili jsme ale i palčivější otázky, kolik vody se spotřebuje, za jakých podmínek pracují lidé v rozvojových zemích, jaká je uhlíková stopa výrobků, ale také jsme se zamýšleli nad naším spotřebním chováním. Opravdu je potřeba vlastnit tolik oděvů? A co s těmi, které už nepotřebuji? Bylo příjemné vidět, že se naše děti nad těmito otázkami dokáží zamyslet a hledat řešení. Abychom o ekologii však jen nemluvili, rozeběhli jsme se v rukavicích po obci a sbírali a třídili odpad a pomohli mu najít cestu do správného kontejneru. 11.října od 15 hodin na naší škole proběhne burza oblečení, pokud byste se i vy rádi zapojili a chtěli dát již nenošenému oblečení druhou šanci, najdete více info o této akci na stránkách naší školy.

Jak úkol do projektu Recyklohraní splnily děti v MŠ? ‎Podívejte se sami.

Ing. Miroslav Jobák