V úterý 24. 10. se proměnila 3. třída v doupě strašidel a duchů. Dopoledne jsme se věnovali textům s tématem Halloweenu, počítali jsme tajemné příklady a rozvíjeli svou slovní zásobu, ale především jsme si zpestřili výuku. No a co by to bylo za Halloween bez pořádného “večírku”. K vyprávění duchařských příběhů a celému kouzlu Halloweenu byla potřeba tma…. Nezbylo nic jiného, než se ve třídě sejít ještě jednou od 15:30 a během jiných aktivit vyčkat na tmu, aby byla atmosféra ještě lepší. Užili jsme si nejen dlabání dýní, ale i různé hry, tvoření lampiček, dýní z papíru, zabalení mumií a nechybělo tradiční lovení jablek ústy. K naplánovanému konci v 18:00 by děti nejradši přidaly dalších několik hodin😄.
Poslušně hlásíme, že se nikdo v míse s vodou neutopil ani se nikdo nezranil při dlabání a řezání dýní. Děkujeme také rodičům, kteří donesli dobrůtky pro ostatní děti navíc.
Takže kolik mozků vlastně zombie snědl za celý den?💁🏻‍♀️🧟‍♂️
Zelenková Klára