Žáci naší školy si začátek tohoto týdne zpříjemnili výletem do Německa. Exkurze proběhla společnou cestou se ZŠ TGM Podbořany. Během dvoudenní cesty nejprve navštívili hlavní město našeho západního souseda. V Berlíně postupně viděli: 

🇩🇪 Braniborská brána
🇩🇪 Unter den Linden
🇩🇪 Říšský sněm
🇩🇪 Postupimské náměstí
🇩🇪 Židovský památník
🇩🇪 Checkpoint Charlie
🇩🇪 Vizuálně galerie Lafaytte
🇩🇪 Muzejní ostrov Museumsinsel
🇩🇪 Alexanderplatz
🇩🇪 Červená radnice (Rotes Rathaus)
🇩🇪 Televizní věž
 
Protože první den byl pro některé chodecky náročnější, druhý den přišla sladká odměna v podobě cesty do největšího krytého aquaparku v Evropě. V Tropical Islands jsme strávili celý den, takže se děti vyřádily dosysta. Během obou dnů měly děti možnost prozkoušet si své jazykové dovednosti přímo v terénu. Ať už anglicky či německy. 
 
Poděkování patří nejen vedení obou škol, že takovou akci paní ředitelky povololy, ale za sebe děkuji také kolegyním z partnerské školy, stejně jako žákům obou škol za příjemný zážitek. 
Na podzim děti dostanou možnost poznat krásy dalšího sousedního hlavního města. Tentokrát povede naše cesta na jih do Vídně. 
 
Mgr. Václav Kotrc