Na základě jednání vlády ze dne 10. května 2021 bylo vydáno novelizované mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví k omezení provozu škol s účinností od 17. 5. 2021.

Tímto mimořádným opatřením se oproti současnosti mění následující: na území celé České republiky se umožňuje osobní přítomnost žáků 1. stupně bez rotací. Všichni žáci se tedy budou vzdělávat prezenčním způsobem. V Ústeckém kraji pokračuje rotace tříd žáků II. stupně. V termínu 17. 5. – 21. 5 2021 se prezenčně spolu s žáky I. stupně bude prezenčně vzdělávat 6. a 8. ročníku. Žáci 7. a 9. ročníku budou vzděláváni distační formou.

Na základě výše zmíněného mimořádného opatřední platí také povinnost testovat žáky na výskyt oněmocnění Covid-19. Frekvence testování je 1x týdně u žáků I. stupně (vždy v pondělí, nebo následující den, kdy žák dorazí do školy). Žáci II. stupně se testují 2x týdně (vždy v pondělí a čtvrtek, nebo následující den, kdy žák dorazí do školy).